Новороздільський ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 ім. А. Гергерта

Випадкове фото

IMG_7408.jpg

Зараз на сайті

На сайті 5 гостей та відсутні користувачі

Історія школи

01.09.1969р.

Школа! Рідна, єдина, дорога, незабутня для кожного з нас - Новороздільська ЗШ І –ІІІ ступенів №3. 1 вересня 1969 року вперше на подвір'ї школи пролунав дзвоник і покликав галасливу дітвору до навчання. Цього року за шкільні парти в новій школі сіло приблизно одна тисяча учнів в 28 класах. Працювало в школі близько 55 вчителів. Школа розрахована на 1200 місць, навчання в одну зміну. До неї, мов струмочки, стікаються щоранку учні з усіх куточків нашого міста.

Колектив нашої школи завжди мав репутацію творчого. Вчителі формували з немічних пташенят свідомих птахів, спонукали до праці та наполегливості. Крок за кроком, день за днем під їх керівництвом серед школярів вимальовувались цікаві особистості.
Учитель, як ніхто інший у суспільстві, повинен світити серед людського натовпу зорею своєї внутрішньої, своєї духовної висоти та красоти, своєї мудрості, яка не тільки вчить доброти, але й сама добра, не тільки вчить милосердя, але й сама милосердна, не тільки вчить міряти життя совістю, але й сама совісна. Такого учителя люблять, поважають і пам'ятають усе життя. Доказом цього є подяка від випускників школи. Адже чим далі від учнів шкільні роки, тим спогади про школу стають теплішими і ціннішими.

Сьогодні в школі цікаво і працювати, і навчатися. У 2008 році школа отримала статус Новороздільської ЗШ І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням інформатики. Для цього у школі облаштовано два комп’ютерних класи, де діти, щоб іти у ногу з сучасністю, мають змогу навчатись і ознайомлюватись з новітніми інноваційними технологіями.

Неабияке місце у житті школи займають різноманітні конкурси: патріотичної пісні, конкурси-виставки «Квітковий калейдоскоп», «Витинанка», «Пошук весни», конкурси до творчості Шевченка, конкурс «Мій здоровий день»,конкурс робіт в техніці орігамі, конкурс на краще виготовлення годівничок , «Умілі руки», конкурс валентинок, конкурс буклетів,конкурс «Різдвяна свічка», конкурс писанок. Де проявляючи свої здібності і таланти, учні займають призові місця на
міському та обласному рівнях. Своїми успіхами тішаться не тільки школярі, але і їх рідні та друзі, а особливо учителі, які пожинають плоди своєї праці.

В останні роки учнями та колективом школи було здійснено цілий ряд цікавих екскурсій: по Львівських музеях (Арсенал, етнографічний, історичний), замки Львівщини (Золочівський, Підгорецький, Олеський), театр імені Марії Заньковецької, Гошівський монастир, у с. Бубнище (Скали Довбуша), с. Манява (Манявський скит), с. Зарваниця, Прикарпаття: Ворохта ,Яремче, туристично-оздоровча база «Буковель», Крехівський монастир, м. Глиняни та Унівський монастир, Закарпаття: м.Мукачево Замок Паланок, м.Берегове (гейзерські джерела), озеро Синевир, с.Нагуєвичі музей-садиба Івана Франка, село–музей Колочава.

Не міліють криниці духовності нашої школи .

Традиційними стали такі свята: Свято першого дзвоника, Свято квітів, День вчителя, Андріївські вечорниці, святого Миколая, новорічні ранки та бали, музична композиція до дня святого Валентина, Лицарські турніри, свято для майбутніх першокласників, свято Букварика, свята та акції до Дня рідної мови, Шевченківські дні, виховні заходи до дня Матері, Козацькі забави, зустріч випускників, випускні вечори, Свято останнього дзвоника, зустрічі з видатними людьми.
Колектив школи був учасником обласної освітянської мистецької естафети « Львівщина вишивана» серед педагогічних колективів шкіл Львівщини.

Співочу славу нашій школі примножив учитель музичного мистецтва Попик Василь Іванович. Який разом із сім’єю був учасником обласного фестивалю «Освітянська родина».

Обличчя школи характеризують такі статистичні дані:

  • вчитель-методист: Гарасим О.І;
  • старший вчитель: Домбровська Г.Л.,Попик В.І., Роман В.Р.,Баскаков І.В.;
  • із вищою категорією – Павлів В.І.,Стефанчук Г.М., Гарасим О.І., Тузик Л.С., Попович О.Є., Домбровська Г.Л., Савчин Л.Ю., Роман В.Р.,Попик В.І.,Борусовська О.І., Кузик М.М., Прокопишин Л.В.,Татчин М.М.,Бабій О.Я.,;
  • Кількість класів – 21;
  • навчальних кабінетів – 15;
  • музей – 1;
  • медалістів -104.

Яскравим прикладом педагогічної майстерності можна вважати роботу вчителя фізичного виховання, спеціаліста вищої категорії старшого учителя Романа Василя Романовича, що зайняв п’яте місце у обласному турі конкурсу «Вчитель року». Його вихованці зайняли ІІ місце у обласних спортивних змаганнях «Олімпійське лелеченя» у номінації « Представлення команди».

Учителі нашої школи є неодноразовими учасниками міських та обласних конкурсів. Серед міст обласного значення в огляді конкурсі на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах Львівської області педагогічний колектив зайняв ІІІ місце.

Неодноразовими учасницями і призерками районних музичних конкурсів були Зозуля Христина , Гаванчак Тетяна, Бугара Ліля, Сидорович Софія ( вчитель ПопикВ.І.). Під керівництвом учителів фізкультури Романа Василя Романовича та Сомика Олега Зіновійовича вихованці школи поповнили колекцію нагород із різних видів спорту у міських та обласних спортивних змаганнях. Юні математики школи цього року взяли участь у Міжнародному конкурсі знавців математики «Кенгуру – 2013». З метою пропаганди серед дітей та учнівської молоді здорового способу життя учениця 5 класу, Зеленко Софія, взяла участь в обласному етапі VІ Міжнародного екологічного конкурсу «Здоров'я може бути смачним» у номінації: мультимедійна презентація «Мій здоровий день», де зайняла І місце. У Національному етапі –ІІІ місце.

Багато випускників школи одержали вищу освіту, стали кваліфікованими спеціалістами. Незгасаючим став вогонь учительських сердець, коли слідами своїх наставників пішло багато їх вихованців. Серед них є філологи, історики, географи, математики, біологи, учителі хімії, учителі початкових класів. Вони сіють зерна істини у стінах рідної школи: Тузик Л.С., Наконечна С.В., Манько Г.І., Бабій О.Я., Шпаргала С.В., Попович О.Є., Маланчук Л.Є., Доскочинська О.Й., Кузик М.М., Дейнека Г.П., Савчин Л.Ю.,Шеремета Є.М., Боклаганич О.В., Крамар С.І.. Багато хто став сівачем розумного, доброго та вічного в інших школах. Вони, як зорі в небесах, живлять дитячі душі живодайною силою добра. Усі - сильні, мудрі, далекоглядні, інтелігентні таланти учительства.

У 2009 році школа відзначила 40-у річницю свого ювілею. З цієї нагоди відбулося свято, в якому взяли участь учителі, учні та випускники багатьох поколінь.

У школі функціонує два спортзали. Адміністрація вирішила, що для маленьких школярів і старших їхніх товаришів і умови мають бути різними. Тому для малюків своя спортивна арена. Для учнів 5-11 класів своя, «доросліша».

Бібліотека – інформаційний центр школи. Відвідувачів завжди радо зустрічає завідувач бібліотекою Гранковська Ольга Володимирівна- дипломант конкурсу «Кращий бібліотекар року 2009».

Окрасою школи є й окремі стенди, які нагадують про кращих вихованців.. Окремий стенд розповідає про лауреатів різних олімпіад. Ще один - про кращих аматорів сцени.

Особливим досягненням школи є створення історико-краєзнавчого музею «Світлиця пам’яті». 22 грудня 2011 року музей офіційно зареєстрований у Львівському обласному центрі краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді.

Надзвичайною подією завершився навчальний 2012 рік. Силами працівників школи була створена капличка, яка 25 травня урочисто освячена протосинкелом Стрийської єпархії о.Богданом Манишином , до речі, випускником Новороздільської ЗШ №3, та отцями міста: о.Миколою, о.Василем, о.Романом, о.Ростиславом - і названа на честь Віри, Надії , Любові та їх Матері Софії .Цей християнський куточок щодня відкриває дорогу до знань учасникам навчально-виховного процесу школи.

Ми пишаємося випускниками нашої школи , які присвятили своє життя служінню Господу Богу і ближнім. Це Манишин Богдан, Мига Ростислав, Стефанчук Святослав, Гедз Роман, Кіячик Микола, Сас Володимир.