Новороздільський ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 ім. А. Гергерта

Випадкове фото

foto.min.2jpg.jpg

Зараз на сайті

На сайті 4 гостей та відсутні користувачі

Копистка — дерев'яна лопатка для розмішування чого-небудь, застосовується в кулінарії. Традиційно використовується при варінні повидла, варення.

Гребінка — довгаста пластинка з зубцями для розчісування льону, конопель, вовни, волосся; при тканні килимів — невелика зубчаста гребенеподібна киянка, якою присаджують нитки човника килима в процесі виконання малюнка.

Магівниця (рубель) — відноситься до старовинного знаряддя селянського домашнього вжитку— вузька дерев'яна дошка з ручкою і поперечними зарубками для качання (прасування) білизни переважно з домотканих або грубих тканин.

 Праник — старовинний дерев'яний гладенький валок для вибивання білизни під час прання на річці, на ставку тощо.

Ночви(нецки) — дерев'яна довгаста посудина для годівлі або напування тварин, птиці, коней, худоби, виготовлення тіста, прання білизни, купання і т. ін.

Праска — елемент побутової техніки для вирівнювання складок і заминів на одягу

Прядка — призначений для ручного прядіння домашній верстат, який приводиться в рух ножним або ручним приводом.

Щітка – дошка з цвяхами для чесання коноплі

Веретено – ручне знаряддя для прядіння у вигляді тонкої палички з видовженими загостреними кінцями і потовщенням посередині.

Кошик – виріб різний за формою та розміром, виплетений з лози, стебел рогозу, дранки і т. ін., що його використовують у побуті для зберігання або перенесення чого-небудь.

  Гасова лампа - світильник, у якому світло утворюється внаслідок згоряння гасу