1. Формуйте самоповагу. Власний образ, закріплений свідомістю, є визначальним на роботі, при виборі друзів, у сім'ї. Висока самооцінка додає сміливості, впевненості, вміння ризикувати. Діти повинні усвідомити, що успіх, майбутній добробут залежать від них самих.
2. Навчіть дитину спілкуватися. Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички: щира любов до батьків (дає відчуття захищеності); приязне ставлення до навколишніх (не лише до близьких та рідних); зовнішня привабливість (одяг, манери); можливість спостерігати правильне соціальне спілкування (поведінка батьків, учителів, ровесників); висока самооцінка, а звідси – впевненість у собі; середній (як мінімум) запас слів; вміння підтримувати розмову.

• Якщо дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти.
• Якщо дитину висміюють, вона стає замкнутою.
• Якщо дитину хвалять, вона вчиться бути вдячною.
• Якщо дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе.
• Якщо дитина росте в докорах, вона житиме з постійним «комплексом провини».
• Якщо дитина росте в терпимості, вона вчиться розуміти інших.
• Якщо дитина росте в чесності, вона вчиться бути справедливою.
• Якщо дитина росте у безпеці, вона вчиться довіряти людям.
• Якщо дитина росте у ворожнечі, вона вчиться бути агресивною.
• Якщо дитина живе у розумінні та доброзичливості, вона вчиться знаходити любов у світі та бути ЩАСЛИВОЮ.

1. Слова підтримки, схвалення. Є діти, яким надзвичайно важливо чути слова на кшталт: «Яка ти розумна!», «Який ти гарний!», «Просто молодець!», «Я пишаюся тобою!», «Ти супер!» тощо. Слів підтримки, схвалення потребує кожна людина, але для тих, у кого ця мова любові є основною, вони просто необхідні, щоб відчувати себе улюбленим, потрібним, коханим.
2. Гарно проведений час.
Змістовне дозвілля теж є неабияким виявом любові. Ми можемо годинами сидіти поруч, не відчуваючи при цьому справжньої близькості, адже бути поруч — ще не означає бути разом. Добре провести час разом — це повністю присвятити себе один одному. Звісно, не потрібно постійно дивитися одне одному у вічі. Можна займатися улюбленими справами, піти в кіно, до театру, прогулятися надворі. Важливо лише одне: щоб і ви, і дитина отримали від цього задоволення!
3. Подарунки.
Дарувати та отримувати подарунки — це так чудово! А особливо для дитини, для якої подарунки є провідною мовою любові. Подарунки як матеріальні вияви любові цінні лише тоді, коли їх дарують щиро. Для людини, яка говорить цією мовою любові, вартість подарунка не така вже важлива, цінною є насамперед особлива увага того, хто дарує подарунок. Адже подарунки самі по собі ніколи не зможуть замінити справжньої щирої любові, але вони є дуже потужним символом її вияву.
4. Допомога.
Зробити щось хороше для людини, яку ми любимо, — це також є символом і вираженням нашої любові. Допомагати дитині з уроками, робити щось для неї (готувати улюблені страви, прасувати її речі) і відчувати при цьому радість — це найкращий вияв вашої любові до дитини, для якої вчинки служіння — головна мова любові.
5. Фізичний дотик.
Обняти, пригорнути, поцілувати, приголубити, взяти за руку — все це яскраві вияви любові, особливо для тих, хто спілкується саме цією мовою. Останні дослідження підтверджують необхідність і важливість дотику для нормального фізичного та психічного розвитку дитини. А для тих, для кого дотик є основною мовою любові, важливість обіймів, поцілунків та інших форм фізичного контакту неможливо перебільшити.
Як визначити основну мову любові своєї дитини?
1. Згадайте, як діти виявляють свою любов до вас.
2. Спостерігайте за тим, як діти виражають любов до своїх братів і сестер, друзів, учителів, дідуся та бабусі.
3. Діти часто про щось просять. Перегляньте зовнішні ознаки п'ятьох мов любові і спробуйте згадати якомога більше прохань, щоб ідентифікувати їх із певною мовою.
4. Протягом певного часу дайте дитині змогу вибирати між двома мовами любові. Намагайтеся зрозуміти причину, чому вона робить саме такий вибір, а відтак визначте ту мову любові, яку вона обирає найчастіше.
Слід зазначити, що кожній дитині для того, щоб вона відчувала себе улюбленою, необхідно, щоб до неї говорили всіма п'ятьма мовами любові. Не може бути щасливим малюк, якому, наприклад, ніколи не дарують подарунків, чи якого ніколи не хвалять і не підбадьорюють. Для задоволення емоційних потреб необхідні всі п'ять мов любові, хоча одна чи дві і домінуватимуть. Тож зрозуміти мову любові близької нам людини — надзвичайно важливо. Адже спілкуючись з іншим мовою, яку він розуміє та відчуває найкраще, ми зміцнюємо наші стосунки, оскільки дозволяємо йому відчути, що його люблять, поважають, цінують.