Новороздільський ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 ім. А. Гергерта

Випадкове фото

6.jpg

Зараз на сайті

На сайті 11 гостей та відсутні користувачі

Традиції школи

Неможливо уявити учнівське життя, у якому немає місця веселому святу. Воно чудово урізноманітнює шкільну буденність, згуртовує учнів та вчителів, перетворює виховний процес у цікаву та пізнавальну гру. Крім того, юна особистість отримує нагоду якомога більше розкрити свої творчі здібності як актор, музикант, художник.

Безперечно, найперше, найважливіше свято для школи – День знань, 1 вересня. Воно веде відлік шкільним рокам. Це хвилююча дата для першачків, час обміну враженнями після канікул для тих, хто ще навчається, і просто день ностальгії для дорослих. Це свято, яке справді не залишає нікого байдужим. Порожні коридори навчальних закладів нарешті наповнюються веселим дитячим сміхом. Для кожного школяра цей день важливий, адже він означає нову сходинку в житті.      

Швидко минають навчальні будні до наступного шкільного свята – Дня вчителя. Це свято вшанування людей, які присвятили себе важкій, але прекрасній справі виховання молодого покоління. Проведення цієї урочистості навчає дітей поважати працю освітян, відкриває для них прекрасні особистості учителів. Учні відчувають, що поряд із ними не просто наставники, а передусім добрі, уважні і мудрі люди, не байдужі до долі кожного школяра.

Прекрасна пора року осінь. Вона чарує око яскравими фарбами лісу, казковою красою барвистих жоржин та хризантем, різнокольоровими м’якими килимками з листя, багатим і щедрим урожаєм овочів та фруктів. І тоді немає меж дитячій фантазії. Учні створюють осінні композиції на виставку «Дари осені».

Свято Миколая відображає загальнолюдську мрію про диво, саме тому діти й дорослі однаково люблять це свято. Малеча, яка тішиться подарунками, усвідомлює, що це свято – найперше християнський церковний празник на честь визначного святого. Це дає можливість і підставу говорити про етичні уроки життя святителя Миколая, а також про такі світоглядні речі, як віра в Бога, завдання людини чинити добро на землі.

Новий рік – таємниче, загадкове свято. Напередодні цього свята навіть дорослі очікують на дива та чарівні подарунки. А про дітлахів годі й казати. Тому кращий подарунок для школярів – це новорічна казка, у якій вони самі стають учасниками подій, співчувають героям, допомагають їм боротися зі злом, і, звичайно, стають переможцями.

День Валентина – улюблене свято старшокласників. Вік перехідний, що викликає у дівчат і хлопців особливий потяг. Перша любов – найчистіше почуття на землі. Кажуть, що перше кохання запам’ятовується назавжди, і хоч бувають почуття сильніші, перше – найсвятіше.

День відкритих дверей для майбутніх першокласників та їхніх батьків – це свято, яке допомагає майбутнім першачкам адаптуватися в нових для них шкільних умовах, вселити почуття відповідальності, впевненість у власних силах, заохочує до навчання.

За навчанням і святкуваннями й не помітиш, як пролітає навчальний рік. Урочисте його завершення – Свято останнього дзвоника і Випускний бал. Його з нетерпінням очікують і школярі молодших класів, і випускники. Адже для школярів починаються літні канікули, а для випускників – самостійне доросле життя.

Школа збагачує учнів не лише знаннями. Тут народжується командний дух, дружба, конкуренція, любов. Тут, самі того не зауважуючи, учні стають учасниками творення шкільних традицій, які згодом передаються від одного покоління школярів до іншого.